پروفیل آلومینیوم صنعتی

پروفیل آلومینیوم یکی از پرمصرف‌ترین مصالح در تمامی صنایع به حساب می‌آید.

پروفیل آلومینیوم صنعتی

معرفی پروفیل آلومینیوم صنعتی

پروفیل آلومینیوم صنعتی در واقع به دسته‌ای گسترده و بی‌پایانی از پروفیل‌های آلومینیوم گفته می‌شود که کاربرد فراوان درصنایع دارند. از همین جهت و به دلیل کاربرد آنها، این پروفیل‌ها رو پروفیل آلومینیوم صنعتی می‌نامیم.  

کاربرد پروفیل آلومینیوم صنعتی

پروفیل آلومینیوم به دلیل قابلیت فرم‌پذیری و انعطاف‌پذیری بسیار بالا و خوب، در مقایسه با فلز آهن کارایی بیشتری دارد. همچنین سبک وزن بودن و وزن متناسب پروفیل آلومینیوم نیز از دیگر قابلیت‌های آن است که موارد استفاده از این فلز را افزایش داده است.

به همین دلیل پروفیل آلومینیوم را به عنوان محصولی بسیار کاربردی در صنایع مختلف می شناسیم و از آنجایی که گستره صنایع بسیار عظیم و پهناور است، میتوانیم به جرات بگوییم پروفیل آلومینیوم صنعتی در تمامی صنایع حضوری پررنگ و کاربردی اساسی ایفا می کند.

برای اینکه بتوانیم راحت تر به بررسی کاربردهای پروفیل آلومینیوم صنعتی بپردازیم، پروفیلهای آلومینیوم صنعتی را در دسته بندی های جداگانه ای قرار می دهیم.

دسته بندی های پروفیل آلومینیوم صنعتی

با توجه به کاربرد پروفیل آلومینیوم در صنایع گوناگون، این فرآورده آلومینیومی را به دسته بندی های زیر تقسیم می کنیم:

  • پروفیل آلومینیوم روشنایی
  • پروفیل آلومینیوم تجهیزات پزشکی
  • پروفیل آلومینیوم وسایل نقلیه
  • پروفیل آلومینیوم یخچالی
  • پروفیل آلومینیوم شیاردار
  • پروفیل آلومینیوم تهویه هیت سینک
  • آلومینیومی پوسته موتور آلومینیوم
  • و پنل خورشیدی

ویژگی های شاخص پروفیل آلومینیوم صنعتی

ویژگی‌های شاخص پروفیل آلومینیوم صنعتی عبارتند از:

۱. مقاومت در برابر خوردگی: آلومینیوم به عنوان فلزی غیرقابل زنگ طبقه‌بندی می‌شود و از خوردگی در برابر آب و هوای مرطوب و مواد شیمیایی مختلف محافظت می‌کند. پس با خیالی آسوده می توان در ساخت وسایل نقلیه، تجهیزات پزشکی، محصولات تهویه ای و … از پروفیل آلومینیوم استفاده کرد و دیگر نگران خوردگی و پوسیدگی محصولات تولید شده نبود.

۲. سبکی و سختی: آلومینیوم یک فلز بسیار سبک است که امکان استفاده از پروفیل‌های نازک‌تر و با انرژی کمتر در ساخت و سازها انواع محصولات صنعتی را فراهم می‌کند، اما به‌طور همزمان با این سبکی، دارای سختی مناسبی نیز می‌باشد.

۳. راندمان حرارتی: آلومینیوم به خوبی حرارت را هدایت می‌کند و از انتقال حرارت بهتری نسبت به بسیاری از فلزات دیگر برخوردار است. این شاخصه در صنایعی مانند سرمایش و گرمایش، یخچال های صنعتی، برق و الکترونیک بسیار حائز اهمیت است.

۴. انعطاف‌پذیری: پروفیل‌های آلومینیوم قابلیت انعطاف و تغییر شکل را دارند که اجازه می‌دهد از آن‌ها در ساختارها و طرح‌های مختلف استفاده شود. از این رو است که در تمامی صنایع برای ساخت گستره بالایی از محصولات از این مقاطع میتوان استفاده کرد.

۵. پایداری در برابر تغییرات آب و هوا: آلومینیوم در برابر نور خورشید، باران و شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم است و از رنگ‌بازی و زنگ‌زدگی کمتری نسبت به فلزات دیگر برخوردار است. در صنایعی چون انرژی های تجدید پذیر( در پنل های خورشیدی)، سرمایش و گرمایش، یخچال های صنعتی این ویژگی پروفیل های آلومینیوم به خوبی به کمک تکنسین ها می آیند تا بهترین نتیجه را برای محصول صنعتی مورد نظر از نظر مقاومت در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی در اختیارشان قرار دهند.

۶. قابلیت بازیافت: آلومینیوم از جمله فلزات بازیافت‌پذیر است که با استفاده مجدد از آن، به حفظ منابع طبیعی کمک می‌شود و محیط زیست را تحت تأثیر کمتری قرار می‌دهد.

۷. زیبایی و ظاهر جذاب: پروفیل‌های آلومینیوم به علت طراحی زیبا و امکانات شخصی‌سازی زیاد، در صنعت بسیاری علاوه بر کاربرد بالا، از نظر ظاهری نیز مورد پسند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی‌های پروفیل‌آلومینیوم صنعتی هما آلومینیوم

تنوع و گستردگی بالا پروفیل آلومینیوم صنعتی

امکان تولید انواع پروفیل آلومینیوم صنعتی برای تمامی صنایع

تولید پروفیل آلومینیوم صنعتی توسط برترین تکنولوژی‌های روز دنیا

ارائه تمامی خدمات سطحی،رنگ‌پودری، آنادایز، برش، قطعه سازی و ماشینکاری

برای ثبت سفارش انواع پروفیل آلومینیوم صنعتی از هما آلومینیوم همین حالا با کارشناسان خبره ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن