خدمات طراحی و ساخت قالب اکستروژن

قالب های اکستروژن دستگاه های فلزی هستند که یک ماده مذاب را با فشار دادن آن از طریق یک دهانه به سطح مقطع دلخواه در می آورند.

Die & Mandrel

قالب های اکستروژن دستگاه های فلزی هستند که یک ماده مذاب را با فشار دادن آن از طریق یک دهانه به سطح مقطع دلخواه در می آورند. قالب های اکستروژن به طور گسترده در ساخت محصولات مختلف مانند لوله، لوله، میله، سیم، پروفیل و فیلم استفاده می شود. قالب های اکستروژن را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد: قالب های جامد و قالب های توخالی.

قالب های جامد دارای یک یا چند دهانه هستند که شکل های جامد ایجاد می کنند. تعداد دهانه ها تعیین می کند که با هر ضربه پرس چه تعداد اکستروژن تولید می شود. قالب های جامد همچنین می توانند با استفاده از سنبه ثابت یا شناور در داخل قالب، اشکال توخالی ایجاد کنند.

قالب های توخالی دارای یک سنبه خرد ثابت به عنوان بخشی از قالب هستند که فضای خالی در مواد اکسترود شده ایجاد می کند. بسته به طراحی و محل قرارگیری پورت ها و تغذیه، قالب های توخالی را می توان به دسته های مختلفی مانند قالب های پل، دریچه و عنکبوتی تقسیم کرد. قالب های توخالی به خلاقیت و انعطاف پذیری بیشتری در شکل دادن به مقاطع محصولات اکسترود شده اجازه می دهد.

طراحی قالب اکستروژن یک عامل حیاتی است که بر کیفیت و کارایی فرآیند اکستروژن تأثیر می گذارد. هدف اصلی طراحی قالب دستیابی به جریان یکنواخت مواد از طریق قالب است، به طوری که تمام قسمت های سطح مقطع با سرعت یکسان از قالب خارج شوند. این را می توان با تنظیم طول موثر یاتاقان قالب، که مقاومت در برابر جریان مواد را کنترل می کند، انجام داد. هر چه طول یاتاقان بیشتر باشد، مقاومت بیشتر است و بالعکس.

قالب های اکستروژن معمولاً از فولاد (به طور معمول H13) ساخته می شوند که می توانند دما و فشارهای بالا را تحمل کنند. قالب های اکستروژن نیز برای کاهش اصطکاک و بهبود ویژگی های جریان گرم می شوند. قالب های اکستروژن برای صرفه جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف گرما باید عایق بندی شوند. قالب های اکستروژن در مقایسه با سایر روش های ابزار سازی مانند ریخته گری یا مهر زنی نسبتاً کم هزینه و آسان هستند.

8d17

طراحی اختصاصی و مهندسی

هما آلومینیوم به اجرای بهترین طراحی مهندسی شده قالب اکستروژن مورد نیاز برای تولید پروفیل آلومینیوم موردنظر متعهد است.

تولید صفر تا صدی

هما آلومینیوم مراحل تولید پروفیل های خود را از صفر تا صد زیر نظر متخصصین و مدرنترین تجهیزات انجام میدهد.

ارائه خدمات پس از فروش

هما آلومینیوم تعهد می‎کند حتی پس از تحویل پروفیل‌های آلومینیوم به مشتریان، خدمات پس از فروش را فراهم می‌کند.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن