خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک آلومینیوم

پوشش پودر آلومینیوم فرآیندی است که شامل استفاده از پودر خشک بر روی قطعات آلومینیومی است

color-one-three

پوشش پودر آلومینیوم فرآیندی است که شامل استفاده از پودر خشک بر روی قطعات آلومینیومی است. سپس پودر حرارت داده می شود تا یک روکش سخت و بادوام ایجاد شود که در برابر خوردگی و سایش مقاوم است. پوشش پودری را می توان بر روی انواع قطعات آلومینیومی از جمله چرخ ها، فریم ها و اجزای موتور استفاده کرد.

در مقایسه با سایر انواع پوشش، پوشش پودر آلومینیوم دوام و مقاومت بیشتری در برابر سایش و خوردگی دارد. همچنین پوشش یکنواخت تری نسبت به سایر انواع پوشش ها ارائه می دهد. همچنین پوشش پودری نسبت به سایر انواع پوشش ها دوستدار محیط زیست است زیرا حاوی حلال یا سایر مواد شیمیایی مضر نیست.

تنوع بالای رنگ در پوشش رنگ پودر پروفیل آلومینیوم

پوشش های پودری پروفیل آلومینیوم در طیف گسترده ای از رنگ ها از جمله سیاه، سفید، خاکستری، نقره ای، برنزی، طلایی و بسیاری رنگ های دیگر وجود دارند. رنگ های دقیق موجود به سازنده و نوع پودر مورد استفاده بستگی دارد. معمولا تولید کنندگان پروفیل آلومینیوم و ارائه دهندگان خدمات رنگ پودری پروفیل آلومینیوم رال رنگی با تنوعی بسیار بالا از طیف های مختلف رنگی را برای انتخاب در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

پوشش پودر آلومینیوم چگونه اعمال می شود؟

پوشش پودر آلومینیوم با استفاده از یک تفنگ اسپری اعمال می شود که بار الکترواستاتیکی را به ذرات پودر اعمال می کند. سپس ذرات باردار به سمت قسمت آلومینیومی زمینی که پوشش داده شده است جذب می شوند. سپس این قسمت حرارت داده می شود تا پودر ذوب شده و خشک شود و یک پوشش سخت و بادوام ایجاد شود.

انواع مختلف پوشش پودری چیست؟

انواع مختلفی از پوشش پودری وجود دارد که عبارتند از:

  • پوشش های پودری ترموست
  • پوشش های پودری ترموپلاستیک
  • پوشش های پودری قابل درمان UV

پوشش‌های پودری ترموست متداول‌ترین نوع پوشش پودری هستند و برای طیف وسیعی از کاربردها از جمله قطعات خودرو، لوازم خانگی و مبلمان استفاده می‌شوند. پوشش های پودری ترموپلاستیک برای کاربردهایی استفاده می شود که به انعطاف پذیری بالایی نیاز دارند مانند پوشش های سیمی و وسایل پزشکی. پوشش‌های پودری قابل درمان با اشعه ماوراء بنفش برای کاربردهایی که نیاز به زمان پخت سریع دارند مانند الکترونیک و سایر کاربردهای با تکنولوژی بالا استفاده می‌شود.

color-two
shutterstock_231680965-kleiner

فواید پوشش پودری چیست؟

برخی از مزایای پوشش پودری عبارتند از دوام، مقاومت در برابر خرد شدن، محو شدن و خراشیدگی و توانایی آن در ایجاد یک روکش یکنواخت. پوشش پودری همچنین دوستدار محیط زیست است زیرا حاوی حلال هایی نیست که به محیط زیست آسیب برساند.

معایب پوشش پودری چیست؟

  1. این می تواند گران تر از انواع دیگر پوشش ها باشد.
  2. برای استفاده صحیح نیاز به تجهیزات و آموزش های تخصصی دارد.
  3. اگر آسیب ببیند تعمیر آن دشوار است.
  4. ممکن است برای برنامه های خاص مناسب نباشد.

مزایای آندایزینگ چیست؟

برخی از مزایای آنودایز شامل توانایی آن در ایجاد یک سطح سخت و بادوام است که در برابر خوردگی و سایش مقاوم است. آنودایز کردن همچنین یک پوشش تزئینی ارائه می دهد که می تواند به روش های مختلف رنگ آمیزی شود. علاوه بر این، آنودایز کردن سازگار با محیط زیست است زیرا حاوی حلال هایی نیست که می تواند به محیط زیست آسیب برساند.

چند نمونه از قطعات آلومینیومی که می توانند پودر شوند چیست؟

قطعات آلومینیومی قابل پوشش پودری شامل چرخ ها، قاب ها، اجزای موتور و سایر قطعات خودرو می باشد. همچنین می توان از آن در مبلمان فضای باز، نرده ها و سایر اشیاء فلزی که نیاز به محافظت در برابر خوردگی و سایش دارند استفاده کرد.

استفاده از پوشش پودر آلومینیوم چقدر طول می کشد؟

مدت زمان لازم برای اعمال پوشش پودر آلومینیوم به اندازه و پیچیدگی قطعه پوشش داده شده بستگی دارد. قطعات کوچک را می توان در عرض چند دقیقه پوشش داد، در حالی که قطعات بزرگتر ممکن است چندین ساعت طول بکشد. فرآیند پخت نیز زمان می برد، معمولاً بین 10 تا 30 دقیقه بسته به نوع پودر مورد استفاده.

طراحی اختصاصی و مهندسی

هما آلومینیوم به اجرای بهترین طراحی مهندسی شده قالب اکستروژن مورد نیاز برای تولید پروفیل آلومینیوم موردنظر متعهد است.

تولید صفر تا صدی

هما آلومینیوم مراحل تولید پروفیل های خود را از صفر تا صد زیر نظر متخصصین و مدرنترین تجهیزات انجام میدهد.

ارائه خدمات پس از فروش

هما آلومینیوم تعهد می‎کند حتی پس از تحویل پروفیل‌های آلومینیوم به مشتریان، خدمات پس از فروش را فراهم می‌کند.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن